Jakość i proces produkcji

Przekonaj się, dlaczego nasze produkty są najwyższej jakości

Pasja

Pasja to obok wyspecjalizowanej kadry niezwykle istotny obszar, który ma ogromne znaczenie dla jakości naszej pracy. Pasja do konopi narodziła się w naszym wnętrzu, a nasza działalność to jej wytwór.

Własne uprawy

Każdego roku wybieramy certyfikowane nasiona konopi pod zasiew, a w maju wysiewamy je na polach południowej Polski.

Żniwa

U schyłku lata odbywają się zbiory ręczne i mechaniczne. Najpierw ścinane są kwiaty, później łodygi, czyli słoma konopna. Kwiatostany poddajemy procesowi suszenia w specjalnych suszarniach, dopiero wtedy gotowe są do przetwarzania na ekstrakty CBD, CBG, nasiona, oleje spożywcze, mąkę, białko i inne produkty.

Produkcja i badania jakościowe

Zwracamy szczególną uwagę na najwyższą jakość przetwarzanych surowców, a także na sam proces produkcji. Kontrola jakości zaczyna się już na etapie wyboru certyfikowanych nasion pod zasiew, a kończy dopiero w momencie oddania gotowego produkty dla konsumenta. Opracowaliśmy m.in. autorską metodę zbiorów, suszenia kwiatostanów, a także skuteczną metodę ekstrakcji olejków.

Ekstracja CO2

Wszystkie nasze ekstrakty z kwiatostanów konopi siewnych pozyskiwane są metodą ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Cały proces jest w pełni bezpieczny i pozbawiony negatywnego wpływu na środowisko i końcowy produkt.

Jesteśmy wierni prawdziwej naturze, dlatego nie ingerujemy w naturalny skład ekstraktów. Korzystamy tylko z potrzebnych do produkcji składników roślinnych, resztę pozostawiamy przyrodzie.