O nas

Wszystko zaczęło się pod koniec lat 90 od Ewy Melanii Gryt, założycielki Dobrekonopie.pl, jednej z pionierek biznesu konopnego w Polsce. Zafascynowana tematem ekosystemu lasu usiadła wygodnie przed telewizorem i obejrzała film dokumentalny opowiadający o niesamowitych możliwościach wykorzystania słomy konopnej do produkcji papieru.

Z filmu, który obejrzałam najbardziej utkwiło mi w głowie jedno zdanie: „Z jednego hektara jednorocznej uprawy konopi można uzyskać 2,5 razy więcej celulozy niż z hektara rocznego przyrostu 60-letniego lasu”. Wtedy postanowiłam zająć się tym tematem – mówi Ewa Melania Gryt.

Początki były niezwykle trudne, bo mało kto w Polsce pamiętał, jak uprawia się konopie. Ewa była jednak nieugięta! Umawiała się z rolnikami na spotkania w ośrodkach doradztwa rolniczego i opowiadała o konopiach, aż w końcu przekonała ich do podjęcia wyzwania. Chwilę później lawina pomyślności ruszyła, jak efekt domina.

W latach 2011-2015 wraz z zespołem badawczym przeprowadziliśmy współfinansowany ze środków unijnych projekt, dzięki któremu powstała półtechnologiczna linia do bezodpadowej produkcji celulozy konopnej na cele papiernicze.

Następnym naszym sukcesem było otworzenie pierwszego w Polsce sklepu i hurtowni internetowej z produktami z konopi siewnych, m.in. ekstraktami CBD, CBG i produktami spożywczymi z nasion rośliny.

Dzisiaj jesteśmy jednym z wiodących producentów konopi siewnych w Polsce i jednymi z naprawdę niewielu, którzy uprawiają i przetwarzają rośliny w naszym kraju.

Nasza historia

2001

Rozpoczęcie prac nad technologią bezodpadowej produkcji celulozy konopnej

2005

Powołanie pierwszego zespołu naukowego i rozpoczęcie prac laboratoryjnych

2011

Pierwsze uprawy konopi

2012

Ewa Gryt wraz zespołem badawczym uruchamia projekt budowy linii technologicznej do wyrobu celulozy na cele papiernicze. Projekt jest finansowany z funduszy UE pod nazwą „Bezodpadowa technologia produkcji celulozy konopnej, etanoli i białka paszowego”.

2013

Powstaje spółka General Hemp Marketing

2014

Rusza sklep internetowy DobreKonopie.pl

2016

Produkcja wyrobów pod własną marką DobreKonopie.pl, m.in.: olejki CBD, białko konopne, mąka konopna, olej konopny

2017

Rozszerzenie gamy produktów – herbatka „Konopielka”

2018

Poszerzenie i redesign linii KWK, zmiana nazwy ekstraktów na "Cannabis Originals", stworzenie trzech nowych linii ekstraktów: Raw, Spectrum, Pro

2019

Członek europejskiego stowarzyszenia konopi przemysłowych EIHA

Nasza filozofia i misja

Naszą filozofią jest chęć czerpania z mądrości Natury z poszanowaniem dla Matki Ziemi. A naszą misją zagospodarowanie wszystkich części rośliny, zaczynając od nasiona, ża po słomę, jednocześnie pokazując niesamowity potencjał prozdrowotny i ochronny dla człowieka oraz jego środowiska naturalnego. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasz zespół składał się z wykwalifikowanej kadry, a jedocześnie miłośników konopi siewnych, po to aby każdy produkt trafiający do Państwa rąk był najwyższej jakości.